Кубок України. 1/2 фіналу. "Волинь" Луцьк - "Шахтар" Донецьк 3:4 - 7 Мая 2012 - Все про футбол от Romero
Вторник, 06.12.2016, 14:11 | Приветствую Вас Гость

Нам 7 років!!!

Главная » 2012 » Май » 7 » Кубок України. 1/2 фіналу. "Волинь" Луцьк - "Шахтар" Донецьк 3:4
16:54
Кубок України. 1/2 фіналу. "Волинь" Луцьк - "Шахтар" Донецьк 3:4

Три – чарівна цифра?

Чудова весняна погода, небувалий ажіотаж (нехай вибачать читачі за цю банальну фразу) і жага здійснити неймовірне – дістатися фіналу національного кубку: таким настроєм жив Луцьк увесь тиждень напередодні півфіналу Кубка України. Третього за ліком в історії луцької «Волині».

Справді, для «хрестоносців» вихід до півфіналу − вершина, яку команда досягла вже втретє. У сезоні 2002/2003 рр. для того аби дістатися фіналу команди мусили грати двічі. «Волині», як і сьогодні, дістався у суперники гранд українського, а в ті часи ще й європейського футболу. «Волиняни» спочатку програли «Динамо» вдома (0:4), а потім і у Києві (1:3).

Два роки тому першолігова «Волинь» сенсаційно обіграла у КУ прем`єрлігові «Кривбас» та запорізький «Металург» і дістала право у березні 2010-го зіграти домашній півфінал проти «Таврії». У неймовірному за напругою матчі на переповненому «Авангарді» лучани таки поступилися (не за грою!) майбутньому переможцю КУ − «Таврії» - 1:2.

Увечері 27 квітня 2012-го на лучан після славного кубкового марафону 2011-2012 («Іллічівець» – 7:1, «Дніпро» - 3:2, «Арсенал» - 1:0) чекало нове випробування. До Луцька приїхав «Шахтар», який нібито подолав депресію невиразної гри і під кінець чемпіонату набрав оберти.

Зауважимо, що кубковий поєдинок був вже третім цьогоріч великим протистоянням «Волині» проти українських грандів. Ще свіжими були спогади про гру, що відбулася місяць тому на переповненому «Авангарді». Тільки незрозумілий пенальті наприкінці матчу врятував «Шахтарю» три очки, необхідних у гонитві за «Динамо».

Після того, як минулої неділі кияни самі заледве «відскочили» у Луцьку, а посередині тижня стало відомо, що на «Авангарді» очікується аншлаг донеччани у перед матчевих коментарях були вкрай обережні і небагатослівні. «Гірники» поселилися не в традиційному для своїх вояжів готелі в центрі Луцька, а під містом, не було й традиційної прогулянки команди Луческу центром міста, натомість гості налаштовувалися на гру із командою Демяненка у тиші лісу.
…щоб за кілька годин потрапити у вир емоцій.

11+1

Обидва тренери виставили на матч найоптимальніші на даний момент склади. Анатолій Демяненко не став зраджувати собі й використав тих самих гравців, які виходили в «основі» у всіх останніх матчах чемпіонату. Луческу замість травмованого Хюбшмана виставив українця Степаненка і тим самим дав змогу заявити ще одного легіонера (Раца на лівий фланг оборони).

Гості зі старту намагалися прибрати м’яча до своїх ніг, а «Волинь» традиційно для поєдинків із грандами перші хвилини провела нервово, очікуючи широкомасштабного наступну на свої володіння.

Наступ був, але не настільки потужний, як цього чекали «хрестоносці» і трибуни. «Шахтар» не форсував події, ніби граючись із суперником, мовляв, «все одно заб’ємо».

Лучани поспостерігали за серією невдало виконаних гостями стандартів, зароблених після індивідуальних забігів Вілліана та красивих падінь Мхітаряна. А далі самі побігли шукати щастя біля воріт Пятова. Не надто звиклий грати в Україні від оборони «Шахтар» віддав на перші 20 хвилин ініціативу «Волині». «Вінгерам» «гірників» доводилося відходити на свою половину поля, аби зустрітися із м’ячем.

У «волинян» в ці хвилини відмітимо чудовий момент у Савича, який не збагнув, що робити із сферою, отримавши її за вісім метрів від П`ятова… Запамятався удар вище воріт «ножицями» Майкона після подачі Леандро.

І тут «Шахта» забила. Фернандіньо, здавалося б зіпсував черговий штрафний, але м’яч потрапив до Мхітаряна, який блискавично продерся лівий флангом і прострілив на ближню штангу. Захист лучан не встиг за думкою і реалізацією візаві й Тейшейра був першим на м’ячі – 0:1.

Гол не став вироком для «Волині», хоч Фернандіньо й Степаненко могли подвоювати рахунок.

Натомість гості були покарані за грубість проти Лопеса під час боротьби у повітрі. Його зупинив ціною попередження Степаненко (забігаючи наперед відзначимо, що моментів, подібних цьому далі було чимало і той таки Степаненко міг достроково залишати поле, якби у кінці першого тайму рефері помітив його відмашку на Насонову). Після подачі Леандро Ракіцький вирішив виносити м’яча рукою й арбітр Годулян не міг не відреагувати на порушення правил.

Майкон з пенальті не схибив, хоч єдиний наразі здоровий кіпер національної збірної України вгадав напрямок польоту м’яча – 1:1.

«Волинянам» у ці хвилини слід було б перевести подих, дограти перший тайм, але у наступній атаці Годулян поставив одинадцятиметровий й у ворота Шеліхова. Тейшейра спочатку видряпав м’яча в Леандро на лівій бровці, протягнув його у штрафну, по ходу обігнавши Приндету й натрапив на того ж Лео, який програвши позицію зіткнувся із земляком у штрафному. Пенальті?!..

Стадіон підвівся на ноги, згадуючи події п’ятиденної давнини, коли Шел відбив пенальті від Алієва. Денис і цього разу вгадав, куди битиме Фернандіньо, але до м’яча не дотягнувся – 1:2.

Реально гольових моментів до перерви команди не створили, але П`ятов і його захисники часу на "перекур" не мали.

У перерві Демяненко випустив Герасим`юка замість Насонова, який не зміг у першому таймі як слід посіпати Срну. «Волинь», підхоплюючи вболівальницькі хвилі на «Авангарді», й сама кілька разів дуже небезпечно накочувалася на володіння П`ятова, провела у ці хвилини кілька небезпечних атак, які, втім, не завершилися прицільними ударами.

Водночас гості отримали такий бажаний для швидких бразильців простір. Вілліан і Тейшейра накручували захисників «Волині» й виводили на ударні позиції Адріано й Мхітаряна. В останнього був, вочевидь, найліпший шанс. Вочевидь тільки аура стадіону заплела йому ноги і Генріх, отримавши пас в гордій самоті біля ворті Шеліхова, посковзнувся на рівному місці.

«Шахтар» залишився на кілька хвилин у більшості, коли над Приндетою чаклували лікарі «Волині» (не дочаклували, Віталія замінив Ян Масло). Тейшейра за допомогою арбітрів втік правим флангом захисту і прострілив у центр. Сергій Сімінін пішов у підкат проти Мхітаряна, а Віталій Годулян не вагаючись поставив третій у поєдинку одинадцятиметровий. Його реалізував знову бразилець, цього разу Луіс Адріано.

Бразильська трагедія

«Шахтарі» заповзялися «сушити гру» після 3:1 на свою користь, а «Волинь» здаватися наміру не мала. Демяненко навіть перейшов на гру із трьома захисниками, знявши Леандро і випустивши Павлова. І Кучер з Ракiцьким все важче почали давати раду луцькій атаці. Ізворану перехопив, протягнув м’яча метрів з тридцять, відпасував Майкону, той на Савича, але Душан пробив трохи неточно. За мить сам найкращий бомбардир «Волині» не зумів як слід прикластися до м’яча з 10 метрів після подачі штрафного удару.

«Шахтар» у якийсь момент почав просто відбиватися й довго валятися на м`якому газоні «Авангарду». Трибуни погнали «Волинь» в атаку й «хрестоносці» таки домоглися свого!

Після штрафного у виконанні Шикова м`яч відскочив до Лопеса і той з-під Раца (і за допомогою мінімального рикошету від румуна) сквитав один гол – 2:3.

Через хвилину Майкон чіпляється за м`яч біля лінії штрафного майданчика, скидає смугастого Павлову, той перекидає кіпера, але Кучер вибиває м’яча зі «стрічки»!

У цей момент нажахані штурмом й емоціями на трибунах арбітри чомусь вирішують показати скільки хвилин вони додають до основного часу матчу!

І тут «Волинь» зловила удар «під дих». Герасимюк обрізався на своїй половині поля, миттєво пішла атака «хвилею» на володіння Шеліхова і Коста котнув м’яча повз Шела – 2:4.

Але й це ще був не кінець всім сподіванням. Лопес із Майконом з останніх напружили лівий фланг захисту «Шахтаря», «Майкі» улюбленою лівою закручував сферу у дальній кут, м’яч щасливо знайшов спину Шарпара, який підтримував цю атаку, й не менш фейерично опустився у «девятку» воріт П`ятова – 3:4!

Останні хвилини матчу «Авангард» провів на ногах, закликаючи «хрестоносців» до атак. Лучани заробили два стандарти і навіть Денис Шеліхов прибіг переводити гру в овертайм. Він був так близько, але фінальний свисток зупинив на півслові таку красиву кубкову пісню «Волині».